9.00 dan 18.00 gacha [Shanba, Yak: Dam olish]
Sertifikat va grantlarni topshirish marosimi
Navruz bayrami arafasida 2025 yil 14-17 mart kunlari Samarqand, Navoiy, Namangan viloyatlarida 47 nafar nogironligi bo‘lgan va ijtimoiy himoyaga muhtoj bitiruvchilarga muvaffaqiyatli biznes – loyihalar mualiflariga egallagan kasb-hunarlari bo‘yicha o‘z tadbirkorlik faoliyatini boshlash uchun asbob uskuna va jihozlar ko‘rinishda startap
Ijtimoiy-iqtisodiy va gender tahlili tadqiqot natijalari bo'yicha tajriba almashish uchun Tarmoq yig'ilishi
2024 yil 11-12 dekabr kunlari Samarqand shahrida “Fuqarolik jamiyati ishtiroki orqali hududlarda gender islohotlariga ko‘maklashish” (Evropa Ittifoqi va Germaniyaning Iqtisodiy hamkorlik va rivojlanish federal vazirligi (BMZ) moliyaviy ko‘magida amalga oshirilayotgan) loyihasi doirasida tajriba almashish
2 kunlik Vorkshop “Kattalar ta’limi va o‘qishi orqali aholining zaif qatlamlari bilan samarali muloqot qilish usullari” va «davra» suhbati “Aholining ijtimoiy himoyaga muhtoj qatlamlari farovonligini oshirish uchun ta’lim muhitini yaratish”
2024 yil 19-20-noyabr kunlari Toshkent shahrida “Kattalar ta’limi va o‘qishi orqali aholining zaif qatlamlari bilan samarali muloqot qilish usullari” mavzusidagi Vorkshop va “Aholining ijtimoiy himoyaga muhtoj qatlamlari farovonligini oshirish uchun ta’lim muhitini yaratish” mavzusidagi «davra» suhbati bo‘lib o‘tdi.
«Kommunikatsiya strategiyasi: jamoatchilikni va boshqa manfaatdor tomonlarni islohotlar to’g’risida xabardor qilishning samarali usullari. Turli manfaatdor guruhlar bilan o‘zaro monosabatlar usullari» mavzusidagi ikki kunlik trenerlar uchun trening
loyihasi doirasida tashkil etilgan «Kommunikatsiya strategiyasi: jamoatchilikni va boshqa manfaatdor tomonlarni islohotlar to’g’risida xabardor qilishning samarali usullari. Turli manfaatdor guruhlar bilan o‘zaro monosabatlar usullari» mavzusidagi ikki kunlik trenerlar uchun trening o’tkazildi.
"Yashil iqtisodiyotga o'tish uchun kattalarga raqamli ko'nikmalarni o'rgatish" mavzusidagi trening
loyihasi doirasida trening bo‘lib o‘tdi, (Germaniya Iqtisodiy hamkorlik va taraqqiyot federal vazirligi tomonidan moliyalashtirilgan).
"Katta yoshdagilarni raqamli texnologiyalar va yashil iqtisodiyotiga o‘qitish" mavzusidagi trening
Germaniya Iqtisodiy hamkorlik va taraqqiyot Federal vazirligi/BMZ tomonidan moliyalashtirilgan "Raqamli texnologiyalarni joriy etish orqali katta yoshdagilarni o‘qitish va ularga ta’lim berish” loyihasi doirasida "Katta yoshdagilarni raqamli texnologiyalar va yashil iqtisodiyotiga o‘qitish" mavzusidagi trening bo‘lib o‘tdi.
Davlat Ijtimoiy buyurtma doirasida trenerlar uchun trening va maxorat darslari
2023-yil 10-12-may kunlari “SABR” Respublika ijtimoiy-iqtisodiy rivojlanish markazi Samarqand shahridagi “Ishga marhamat” monomarkazida O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlis huzuridagi NNT va fuqarolik jamiyatining boshqa institutlarini qo’llab-quvvatlash jamoat fondi tomonidan ajratilgan «Xorazm viloyatining Bog’ot va Jizzax viloyatining Arnasoy tumanlarining uzoq qishloq hudularidagi xotin-qizlar va yoshlarni, shu jumladan nogironligi bo’lgan aholini kasbiy ko’nikmalarga o’qitish va ularni bandligini ta’minlash» ijtimoiy buyurtmasi doirasida trenerlar uchun trening (TOT) va kasbiy yoʻnalishlar boʻyicha mahorat darslari o‘tkazdi.
AQSh Elchisi janob Jonatan Xenikning tashrifi
2023-yil 3-fevral kuni Amerika Qo‘shma Shtatlarining O‘zbekistondagi Elchisi janob Jonatan Xenik Samarqanddagi “SABR” Respublika ijtimoiy-iqtisodiy rivojlanish markaziga tashrif buyurdi.
"O‘zbekistonning ijtimoiy-iqtisodiy rivojlanishi uchun kattalar ta'limi va o‘qishida o‘rganuvchi xududlar va innovasiyalarni yaratish" festivali
2022 yil 21 – 22 oktyabr' kunlari Samarqandda "O‘zbekistonning ijtimoiy-iqtisodiy rivojlanishi uchun kattalar ta'limi va o‘qishida o‘rganuvchi xududlar va innovasiyalarni yaratish" festivali bo'lib o'tdi.
2015 yil 3 sentyabr kuni Samarqand shahrida davra suhbati bo'lib o'tdi
Evropa Ittifoqining IBPP dasturi tomonidan qo'llab-quvvatlangan "Qishloq joylarda barqaror turmush tarzi va turmush darajasini yaxshilash uchun mahalliy hamjamiyatni rivojlantirishni qo'llab-quvvatlash" sheriklik loyihasi (2013 yil 20 avgust - 2015 yil 18 sentyabr) natijalari taqdimotiga bag'ishlangan davra suhbati