Navruz bayrami arafasida 2025 yil 14-17 mart kunlari Samarqand, Navoiy, Namangan viloyatlarida 47 nafar nogironligi bo‘lgan va ijtimoiy himoyaga muhtoj bitiruvchilarga muvaffaqiyatli biznes – loyihalar mualiflariga egallagan kasb-hunarlari bo‘yicha o‘z tadbirkorlik faoliyatini boshlash uchun asbob uskuna va jihozlar ko‘rinishda startap
2024 yil 11-12 dekabr kunlari Samarqand shahrida “Fuqarolik jamiyati ishtiroki orqali hududlarda gender islohotlariga ko‘maklashish” (Evropa Ittifoqi va Germaniyaning Iqtisodiy hamkorlik va rivojlanish federal vazirligi (BMZ) moliyaviy ko‘magida amalga oshirilayotgan) loyihasi doirasida tajriba almashish
2024 yil 19-20-noyabr kunlari Toshkent shahrida “Kattalar ta’limi va o‘qishi orqali aholining zaif qatlamlari bilan samarali muloqot qilish usullari” mavzusidagi Vorkshop va “Aholining ijtimoiy himoyaga muhtoj qatlamlari farovonligini oshirish uchun ta’lim muhitini yaratish” mavzusidagi «davra» suhbati bo‘lib o‘tdi.
loyihasi doirasida tashkil etilgan «Kommunikatsiya strategiyasi: jamoatchilikni va boshqa manfaatdor tomonlarni islohotlar to’g’risida xabardor qilishning samarali usullari. Turli manfaatdor guruhlar bilan o‘zaro monosabatlar usullari» mavzusidagi ikki kunlik trenerlar uchun trening o’tkazildi.
loyihasi doirasida trening bo‘lib o‘tdi, (Germaniya Iqtisodiy hamkorlik va taraqqiyot federal vazirligi tomonidan moliyalashtirilgan).
Germaniya Iqtisodiy hamkorlik va taraqqiyot Federal vazirligi/BMZ tomonidan moliyalashtirilgan "Raqamli texnologiyalarni joriy etish orqali katta yoshdagilarni o‘qitish va ularga ta’lim berish” loyihasi doirasida "Katta yoshdagilarni raqamli texnologiyalar va yashil iqtisodiyotiga o‘qitish" mavzusidagi trening bo‘lib o‘tdi.
2023-yil 10-12-may kunlari “SABR” Respublika ijtimoiy-iqtisodiy rivojlanish markazi Samarqand shahridagi “Ishga marhamat” monomarkazida O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlis huzuridagi NNT va fuqarolik jamiyatining boshqa institutlarini qo’llab-quvvatlash jamoat fondi tomonidan ajratilgan «Xorazm viloyatining Bog’ot va Jizzax viloyatining Arnasoy tumanlarining uzoq qishloq hudularidagi xotin-qizlar va yoshlarni, shu jumladan nogironligi bo’lgan aholini kasbiy ko’nikmalarga o’qitish va ularni bandligini ta’minlash» ijtimoiy buyurtmasi doirasida trenerlar uchun trening (TOT) va kasbiy yoʻnalishlar boʻyicha mahorat darslari o‘tkazdi.
2023-yil 3-fevral kuni Amerika Qo‘shma Shtatlarining O‘zbekistondagi Elchisi janob Jonatan Xenik Samarqanddagi “SABR” Respublika ijtimoiy-iqtisodiy rivojlanish markaziga tashrif buyurdi.
2022 yil 21 – 22 oktyabr' kunlari Samarqandda "O‘zbekistonning ijtimoiy-iqtisodiy rivojlanishi uchun kattalar ta'limi va o‘qishida o‘rganuvchi xududlar va innovasiyalarni yaratish" festivali bo'lib o'tdi.