«Kommunikatsiya strategiyasi: jamoatchilikni va boshqa manfaatdor tomonlarni islohotlar to’g’risida xabardor qilishning samarali usullari. Turli manfaatdor guruhlar bilan o‘zaro monosabatlar usullari» mavzusidagi ikki kunlik trenerlar uchun trening
2024 yil 16-17 sentyabr kunlari “Sabr mikromoliya tashkiloti” ning trenerlari tomonidan Toshkentda, Ijtimoiy himoya Milliy agentligi Ijtimoiy himoya tizimi xodimlarining malakasini oshirish markazida, Jahon Banki va Ijtimoiy himoya Milliy agentligi tomonidan “Energiya resurslaridan foydalanish samaradorligini oshirish” loyihasi doirasida tashkil etilgan «Kommunikatsiya strategiyasi: jamoatchilikni va boshqa manfaatdor tomonlarni islohotlar to’g’risida xabardor qilishning samarali usullari. Turli manfaatdor guruhlar bilan o‘zaro monosabatlar usullari» mavzusidagi ikki kunlik trenerlar uchun trening o’tkazildi. Trenigda ishtirokchilar kommunikatsiya strategiyasini ishlab chiqish, jamoatchilikni xabardor qilish, samarali kommunikatsiya asosiy ko'nikmalari, nizoli vaziyatlarni muvaffaqiyatli hal qilish, kattalar auditoriyasi, manfaatdor tomonlar va murakkab opponent bilan ishlashning turli usullarini o'rganishdi.

Двухдневный тренинг для тренеров на тему: «Коммуникaционная стратегия: эффективные способы информирования общественности и других заинтересованных сторон о реформах. Методы взаимодействия с различными группами заинтересованных сторон».
16-17 сентября 2024 года в Ташкенте, в Центре повышения квалификaции работников системы социальной защиты нaционального Агентства социальной защиты тренерами «Микрофинансовой организaции Сабр» был проведен двухдневный тренинг для тренеров, организованный при поддержке Всемирного банка и Нaционального Агентства социальной защиты в рамках проекта “Повышение эффективности использования энергоресурсов» на тему «Коммуникaционная стратегия: эффективные способы информирования общественности и других заинтересованных сторон о реформах. Методы взаимодействия с различными группами заинтересованных сторон». На тренинге участники изучали различные способы разработки коммуникaционных стратегий, информирования общественности, получили базовые навыки эффективного общения, успешного разрешения конфликтных ситуaций, работы со взрослой аудиторией, заинтересованными сторонами и сложным оппонентом.