Evropa Ittifoqining IBPP dasturi doirasida "Qishloq joylarida barqaror hayot va yashash darajasini yaxshilash uchun mahalliy jamoalarni rivojlantirishni qo'llab-quvvatlash" loyihasi doirasida qishloqlarda ikkita yangi Mahalliy rivojlanish markazlarini (LDM) ochish rejalashtirilgan edi. hududlar va Urgut mintaqasida mavjud markaz faoliyatini qo'llab-quvvatlash.
2014 yil 15 avgustda Samarqand shahrida Mahalliy rivojlanish markazi ochildi
2014 yil 15 avgust kuni Samarqand shahrida, Registan Plaza mehmonxonasining konferents zalida, SABR Center, NANNOUz va xalqaro hamkori Haven Vulverxempton (Buyuk Britaniya).
Oqdaryo viloyatida mahalliy rivojlanish markazining ochilishi.
Mavzu bo'yicha: "Uydagi tinchlikdan Sayyoradagi tinchlikka!"
2013 yil iyuldan noyabrgacha xodimlar "Germaniya Xalq Universitetlari" ning O'zbekistondagi filialidan "Mahalliy hamjamiyatning barqaror hayotini rivojlantirish va qishloq joylarida turmush darajasini yaxshilashni qo'llab-quvvatlash" loyihasi ustida ishladilar.
2013 yil 13-noyabr kuni Buyuk Britaniyaning London shahridagi Russel mehmonxonasida "Sharq marvaridi" / "Fuqarolik jamiyati institutlarini rivojlantirish: asosiy tushunchalar, modellar va yondashuvlar" III Xalqaro Britaniya-O'zbekiston forumi bo'lib o'tdi.
AQShning Sietl shahri, birodar Toshkent shahri delegatsiyasining SABRga tashrifi
"Fuqarolik jamiyati institutlarini rivojlantirishning milliy modeli: O'zbekiston tajribasi" - SABR ishtirok etgan va 2012 yil 9-noyabr kuni Toshkentdagi Yoshlar ijod saroyida bo'lib o'tgan xalqaro konferentsiya shunday nomlandi.