2026-йил 8 январ куни Сирдарё вилоятнинг Гулистон шаҳрида ва 22-23 январ кунлари Андижон шаҳридаги “САБР” РИИРМ Маҳаллий ривожланиш марказларида (Европа Иттифоқи ва Германия Иқтисодий ҳамкорлик ва тараққиёт федерал вазирлиги томонидан биргаликда молиялаштирилган) "Фуқаролик жамияти иштироки орқали ҳудудларда гендер ислоҳотларига кўмаклашиш” лойиҳаси доирасида давра суҳбатлари ўтказилди.
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2025 йил 26 декабрь куни Олий Мажлис ва Ўзбекистон халқига йўллаган Мурожаатномаси мамлакатимиз ижтимоий-иқтисодий ривожланишининг яқин келажакдаги устувор йўналишларини белгилаб берувчи тарихий ва дастурий ҳужжат
“Fuqarolik jamiyati ishtiroki orqali hudularda gender islohotlariga koʻmaklashish” loyihasi (Yevropa Ittifoqi (European Union in Uzbekistan) va Germaniya Iqtisodiy hamkorlik va taraqqiyot federal vazirligi tomonidan birgalikda moliyalashtirilgan (Bundesministerium für wirtschaftliche Zusammenarbeit und Entwicklung (BMZ))
“Radisson Blu” меҳмонхонасида гендер тенглиги ва фуқаролик жамияти иштирокини кучайтиришга бағишланган муҳим тадбир — “Ҳамжамиятнинг кучи: Ўзбекистонда гендер ислоҳотларининг янги уфқлари” форуми ўз ишини бошлади. Тадбир “Фуқаролик жамияти иштироки орқали ҳудудларда гендер ислоҳотларига кўмаклашиш” лойиҳаси доирасида ташкил этилди.
2025-йил 1-2 май кунлари Тошкентда Учинчи Инклюзив Бизнес Форуми бўлиб ўтди: инклюзив жамият сари муҳим қадам.
2025 йил 9 - 12 апрель кунлари Ўзбекистон фуқаролик жамияти институтлари вакилларининг Бельгияга хизмат сафари бўлиб ўтди.
2025-yil 11-aprel kuni DVV International (Germaniya Federativ Respublikasi) vakillari Samarqand shahriga tashrif buyurishdi Uwe Gartenschlaeger – DVV International (Germaniya kattalar ta’limi assotsiatsiyasi (DVV) xalqaro hamkorlik instituti) direktori, Arne Zielinski - Germaniya kattalar ta’limi assotsiatsiyasi (DVV) Kengashi a’zosi,
2025-yil 24-29-mart kunlari «Fuqarolik jamiyati ishtiroki orqali hududlarda gender islohotlariga ko‘maklashish» Yevropa Ittifoqi va Germaniyaning Iqtisodiy hamkorlik va rivojlanish federal vazirligi (BMZ) moliyaviy ko‘magida amalga oshirilayotgan loyihasi doirasida Andijon, Buxoro, Samarqand va Sirdaryo viloyatlarining oltita loyiha joyida mahalliy hamjamiyatlarda ijtimoiy ahamiyatga molik tashabbuslarni qo‘llab-quvvatlash maqsadida ikkita tanlov g‘oliblarini taqdirlash marosimi o‘tkazildi.