2024 yil 11-12 dekabr kunlari Samarqand shahrida “Fuqarolik jamiyati ishtiroki orqali hududlarda gender islohotlariga ko‘maklashish” (Evropa Ittifoqi va Germaniyaning Iqtisodiy hamkorlik va rivojlanish federal vazirligi (BMZ) moliyaviy ko‘magida amalga oshirilayotgan) loyihasi doirasida tajriba almashish bo‘yicha tarmoq uchrashuvi bo‘lib o‘tdi.
Ushbu uchrashuv ijtimoiy-iqtisodiy va gender tahlili sohasida tajriba va xulosalar almashishga bag‘ishlandi.
Tadbirda ekspertlar, fuqarolik jamiyati vakillari, shu jumladan, O‘zbekiston viloyatlaridagi “SABR” RIIRMning Ijtimoiy Yo‘naltirilgan NNT hamkorlari, shuningdek, Tojikiston Respublikasi fuqarolik jamiyati vakillari ishtirok etishdi.
Uchrashuv maqsadi - ayollarning ijtimoiy-iqtisodiy ahvolini yaxshilashga qaratilgan tajriba va tadqiqot natijalarini almashish, shuningdek, ijtimoiy va iqtisodiy jarayonlarda inklyuzivlik va tenglikni targ‘ib qilish bo‘yicha xalqaro hamkorlikni mustahkamlash.

This meeting was dedicated to sharing experiences and findings in the field of socio-economic and gender analysis.
On December 11-12, 2024, a network meeting was held in Samarkand within the framework of the project «Promoting Gender Transformative Communities through Civil Participation», (co-financed by the European Union and the German Federal Ministry for Economic Cooperation and Development). This meeting was dedicated to sharing experiences and findings in the field of socio-economic and gender analysis.
The meeting was attended by experts, representatives of civil society, including partners of “SABR” NCSED from the regions of Uzbekistan, as well as representatives of civil society from the Republic of Tajikistan.
The purpose of the meeting was to share experience and research results aimed at improving the socio-economic status of women, as well as strengthening international cooperation to promote inclusion and equality in social and economic processes.