2023 йилда Андижон ва Сирдарё вилоятларида «САБР» РИИРМ филиаллари ташкил этилди. Филиаллар фаолияти Низом асосида амалга оширилади ҳамда «САБР» РИИРМнинг мақсадлари, миссияси, асосий тамойиллари ва низомдаги фаолиятига тўлиқ мос келади.
Ҳудудий бўлинмаларнинг ташкил этилиши ташкилотнинг кўп йиллик муваффақиятли тажрибасини мамлакат миқёсида кенг тарқатиш йўлидаги муҳим стратегик пойдевор бўлиб хизмат қилди. Янги филиаллар ишида асосий эътибор аҳолининг ижтимоий ҳимояга муҳтож қатламларини, хусусан, хотин-қизлар ва ёшларни касбий кўникмаларга ўргатиш, тадбиркорлик асосларига тайёрлаш ҳамда маҳаллий ҳамжамият салоҳиятини ошириш орқали қўллаб-қувватлашга қаратилган.
Андижон ва Сирдарё вилоятларидаги филиаллар «САБР» РИИРМ дастурларини ва мутахассислар маслаҳатларини фаол жорий этиб, аҳолига уйида ташкил этилган фаолияти, қишлоқ хўжалиги, хизмат кўрсатиш ва бошқа соҳаларда кичик бизнес лойиҳаларини йўлга қўйишда кўмаклашмоқда. Бу нафақат янги иш ўринлари яратишга, балки аҳолининг молиявий ва ҳуқуқий саводхонлигини оширишга хизмат қилмоқда. Бу эса, ўз навбатида, камбағалликни қисқартириш ва ҳудудларнинг барқарор иқтисодий ўсишини таъминлаш бўйича миллий вазифалар билан бевосита боғлиқдир.

В 2023 году созданы филиалы РЦСЭР «САБР» в Андижанской и Сырдарьинской областях.
Деятельность филиалов осуществляется на основе Устава и соответствует целям, миссии и основным принципам, а также Уставной деятельности РЦСЭР «САБР».
Открытие региональных подразделений стало стратегическим шагом по масштабированию успешного опыта организации в другие регионы страны. Основной акцент в работе новых филиалов сделан на поддержку социально уязвимых слоев населения, в частности женщин и молодежи, через привитие профессиональных навыков и обучение основам предпринимательства, а также повышение потенциала местного сообщества.
В Андижанской и Сырдарьинской областях филиалы активно внедряют программы РЦСЭР «САБР» и консультирования специалистов, помогая населению запускать малые бизнес-проекты в сферах надомного труда, сельского хозяйства, услуг и др. Это способствует не только созданию новых рабочих мест, но и повышению финансовой и правовой грамотности населения, что напрямую коррелирует с национальными задачами по сокращению бедности и обеспечению устойчивого экономического роста регионов.