9.00 dan 18.00 gacha [Shanba, Yak: Dam olish]
"SABR" Respublika ijtimoiy-iqtisodiy rivojlanish markazining filiallari
2023 йилда Андижон ва Сирдарё вилоятларида «САБР» РИИРМ филиаллари ташкил этилди. Филиаллар фаолияти Низом асосида амалга оширилади ҳамда «САБР» РИИРМнинг мақсадлари, миссияси, асосий тамойиллари ва низомдаги фаолиятига тўлиқ мос келади.
Ҳудудий бўлинмаларнинг ташкил этилиши ташкилотнинг кўп йиллик муваффақиятли тажрибасини мамлакат миқёсида кенг тарқатиш йўлидаги муҳим стратегик пойдевор бўлиб хизмат қилди. Янги филиаллар ишида асосий эътибор аҳолининг ижтимоий ҳимояга муҳтож қатламларини, хусусан, хотин-қизлар ва ёшларни касбий кўникмаларга ўргатиш, тадбиркорлик асосларига тайёрлаш ҳамда маҳаллий ҳамжамият салоҳиятини ошириш орқали қўллаб-қувватлашга қаратилган.
Андижон ва Сирдарё вилоятларидаги филиаллар «САБР» РИИРМ дастурларини ва мутахассислар маслаҳатларини фаол жорий этиб, аҳолига уйида ташкил этилган фаолияти, қишлоқ хўжалиги, хизмат кўрсатиш ва бошқа соҳаларда кичик бизнес лойиҳаларини йўлга қўйишда кўмаклашмоқда. Бу нафақат янги иш ўринлари яратишга, балки аҳолининг молиявий ва ҳуқуқий саводхонлигини оширишга хизмат қилмоқда. Бу эса, ўз навбатида, камбағалликни қисқартириш ва ҳудудларнинг барқарор иқтисодий ўсишини таъминлаш бўйича миллий вазифалар билан бевосита боғлиқдир.