Tadbirda WAGE dasturining Xotin-qizlar tadbirkorligini rivojlantirish yo‘lidagi to‘siqlarni aniqlash va ularni bartaraf etish bo‘yicha tavsiyalar ishlab chiqishga qaratilgan tadqiqot natijalari taqdimoti o‘tkazildi.
Tashkilot tavsiyalari tadbirkor ayollar uchun qulay huquqiy muhit yaratish va ularning moliyalashtirish imkoniyatlari, biznes va IT ko‘nikmalarini rivojlantirish, gender zo‘ravonlikka barham berish kabi yo‘nalishlarni qamrab olgan.
WAGE dasturi O‘zbekistonda 2022 yil boshidan Britaniya menejment universiteti va ToshDYuU bilan hamkorlikda amalga oshirilmoqda.
Tadbirda "SABR" Respublika ijtimoiy-iqtisodiy rivojlanish markazi direktori Mavludaxon Shirinova o’z g’oya va takliflari bilan ishtirok etdi.

На мероприятии были представлены результаты исследований программы WAGE, направленных на выявление препятствий на пути развития женского предпринимательства и выработку рекомендаций по их устранению.
Рекомендации организации охватывают такие области, как создание благоприятной правовой среды для женщин-предпринимателей и их финансовых возможностей, развитие деловых и ИТ-навыков и прекращение гендерного насилия.
Программа WAGE реализуется в Узбекистане с начала 2022 года в сотрудничестве с Британским Университетом Управления и ТашДУУ.
Со своими идеями и предложениями в мероприятии приняла участие Мавлюдахон Ширинова, директор Республиканского центра социально-экономического развития «САБР».