«Фуқаролик жамияти ҳафталиги» доирасида «Фуқаролик ташаббуси» миллий мукофотини топшириш маросими бўлиб ўтди. «САБР» республика ижтимоий-иқтисодий ривожланиш маркази жамоаси Ширинова Мавлюдахон Расуловна ва Ахмедова Дилбар Буроновнани ушбу юксак мукофотлар билан чин қалбдан муборакбод этади!
Етакчиларимизнинг кўп йиллик меҳнати ва профессионал фаолияти давлат миқёсида эътироф этилгани биз учун улкан шарафдир:
Ширинова Мавлюдахон Расуловна — «САБР» РИИРМ директори, «Хотин-қизлар масалалари бўйича ижтимоий фаол» номинацияси ғолиби деб топилди. Ушбу ғалаба Марказимиз танлаган стратегиянинг тўғрилиги ҳамда Ўзбекистонда хотин-қизларнинг ҳуқуқ ва имкониятларини кенгайтиришга қўшилаётган ҳиссанинг яққол исботидир.
Ахмедова Дилбар Буроновна — Ўзбекистон «Тадбиркор аёл» ишбилармон аёллар ассоциацияси Бухоро вилояти ҳудудий бўлинмаси директори ва бизнинг кўп йиллик ҳамкоримиз, «Фуқаролик жамиятини ривожлантиришга қўшган ҳиссаси учун» кўкрак нишони билан тақдирланди.
Сизнинг инсонпарварлик ғояларига содиқлигингиз, мақсад сари интилишингиз ва бунёдкорлик энергиянгиз барча нодавлат нотижорат ташкилотлари соҳаси учун ибрат намунасидир.
Биз шундай юксак салоҳиятли профессионаллар билан елкама-елка фаолият юритаётганимиздан фахрланамиз. Бу мукофотлар бизнинг умумий миссиямиз — кучли, инклюзив ва барқарор фуқаролик жамиятини барпо этиш йўлидаги интилишларимизни янада мустаҳкамлайди.
Сизларга мустаҳкам соғлиқ, туганмас илҳом ва ижтимоий аҳамиятга молик ташаббусларни амалга оширишда янги зафарлар тилаймиз!

As part of the "Civil Society Week," a solemn ceremony was held for the presentation of the "Civil Initiative" National Award. The team of the NCSED "SABR" (National Center for Socio-Economic Development) sincerely congratulates Mavlyudakhon Rasulovna Shirinova and Dilbar Buronovna Akhmedova on receiving these prestigious honors!
It is a great honor for us that the long-standing dedication and professionalism of our leaders have been recognized at the state level:
• Mavlyudakhon Rasulovna Shirinova — Director of NCSED "SABR", was named the winner in the category "Social Activist for Women's Issues." This victory is undeniable proof of the effectiveness of our Center’s strategy and the significance of our contribution to the empowerment of women in Uzbekistan.
• Dilbar Buronovna Ahmedova — Director of the Bukhara Regional Branch of the "Tadbirkor Ayol" Association of Business Women of Uzbekistan and our long-term partner, was awarded the "For Contribution to the Development of Civil Society" badge of honor.
Your devotion to the high ideals of humanism, your determination, and your creative energy serve as an inspiring example for the entire sector of non-governmental non-profit organizations.
We are proud to work shoulder-to-shoulder with professionals of such caliber. These awards highlight our shared mission — creating a strong, inclusive, and sustainable civil society.
We sincerely wish you robust health, inexhaustible inspiration, and new professional heights in the implementation of socially significant initiatives!