Forum tashkilotchilari: SABR ijtimoiy-iqtisodiy rivojlanish markazi (Samarqand, O'zbekiston), Xeyven Vulverxempton (Buyuk Britaniya), Ijtimoiy tashabbuslarni qo'llab-quvvatlash jamg'armasi (SISF), "Ayollar assambleyasi" Respublika jamoat birlashmasi (RPO), Birlashgan Millatlar Tashkiloti Rivojlanish dasturi (BMTTD), O'zbekiston Savdo-sanoat palatasi (SSP), British Council Uzbekistan.
Forumning mavzusi "Ijtimoiy tadbirkorlikni rivojlantirish: tajriba va strategiya". Forum dasturi: biznes, fan, ta'lim, madaniyat, fuqarolik jamiyati institutlari va ommaviy axborot vositalarining ijtimoiy muammolarni hal qilishdagi faoliyati kabi sohalardagi muvaffaqiyatli misollarning taqdimotlari, shuningdek, O'zbekistonda ijtimoiy tadbirkorlikni rivojlantirish strategiyasi.
Forumning maqsadi: ikki mamlakat - O'zbekiston va Buyuk Britaniya o'rtasida biznes, ta'lim, madaniyat va fuqarolik sektori sohasidagi hamkorlikni rivojlantirish, O'zbekistonda ijtimoiy tadbirkorlikni rivojlantirish bo'yicha hamkorlik strategiyasini ishlab chiqish.
Ishtirokchilar: ayollar nodavlat notijorat tashkilotlari, ta'lim, madaniyat, biznes, bank tizimi, akademik va tahliliy doiralar vakillari, senatorlar, Oliy Majlisning har ikki palatasi deputatlari, muhim vazirliklar, O'zbekiston Xotin-qizlar qo'mitasi, ommaviy axborot vositalari vakillari, shuningdek mehmonlar Buyuk Britaniyadan, Rossiya, Yaponiya va Hindiston o'z sohalarida ijtimoiy tadbirkorlik bo'yicha mutaxassislardir.
Forum yakunlari bo'yicha ishtirokchilar ijtimoiy tadbirkorlik sohalarida tajriba almashish va ikki mamlakat ayollar harakatini rivojlantirish bo'yicha hamkorlikni davom ettirishni taklif qilishdi.

Второй Международный женский форум культуры бизнеса.
Организаторами Форума стали:  Центр социально-экономического развития САБР (Самарканд, Узбекистан),   Хэйвен Вулверхэмптон (Великобритания), Фонд Поддержки Социальных Инициатив (ФОПСИ), Республиканское Общественное Объединение (РОО) «Женское Собрание», Программа Развития ООН (ПРООН), Торгово-промышленная Палата Узбекистана (ТПП), Британский Совет Узбекистан.
Тема форума – «Развитие социального предпринимательства: опыт и стратегии». В программе форума: презентации успешных примеров в таких сферах, как бизнес, наука, образование, культура, деятельность институтов гражданского общества и СМИ в решении социальных задач, а также стратегия развития социального предпринимательства в Узбекистане.
Цель Форума: развитие сотрудничества двух стран - Узбекистана и Великобритании в сферах бизнеса, образования, культуры и гражданского сектора, разработка стратегии сотрудничества по развитию социального предпринимательства в Узбекистане.
Участники:  представители женских ННО, сфер образования,  культуры, бизнеса, банковской системы, академических и аналитических кругов, сенаторы, депутаты обеих Палат Олий Мажлиса, представители ключевых министерств, комитета женщин Узбекистана, СМИ, а также гости из Великобритании, России, Японии и Индии, эксперты по социальному предпринимательству в своих сферах деятельности.
По итогам форума участники предложили продолжить партнерство по обмену опытом в сферах социального предпринимательства и сотрудничество в развитии женского движения двух стран.