2017 yil 1 fevral kuni Jizzax shahrida "Mahalliy jamoalarda ayollar va yoshlarning bandligini ta'minlashda norasmiy ta'limning dolzarb masalalari" mavzusida davra suhbati bo'lib o'tdi.
Maqsad: Xalqaro va milliy tashkilotlarning ijtimoiy sherikligi asosida Mahalliy rivojlanish markazlarini (ICD) tashkil etish bo'yicha amaliy tajribani taqdim etish, xotin-qizlar va yoshlarning o'zini o'zi ish bilan ta'minlash bo'yicha kasbiy ko'nikmalarni singdirish bo'yicha mintaqaviy markazlarni rivojlantirishga ko'maklashish.
Tashkilotchilar: "SABR" Respublika ijtimoiy-iqtisodiy rivojlanish markazi "Ishonch Effect Credit MKT" mikrokredit tashkiloti va "Hamdard", "URUConnect" (Buyuk Britaniya) NNT bilan hamkorlikda.
Ishtirokchilar: G. To'rayeva - senator, hokimning o'rinbosari - Jizzax viloyati, Xotin-qizlar qo'mitasi raisi, Kristofer Allan - Buyuk Britaniyaning va Shimoliy Irlandiyaning O'zbekistondagi favqulodda va muxtor elchisi, Ketlin Riz va Ketlin Farmer - URU Connect (Buyuk Britaniya) vakillari , Nafisa Xashimova - UZBAT OAJ QK kadrlar bo'yicha direktori (Toshkent), Ravshan Baratov - O'zbekistondagi DVV International (Toshkent), M. Fazilova - fermer xo'jaligi rahbari, adliya boshqarmasi vakillari, NIMFOGO filiallari, viloyat tashkilotlari rahbarlari, nodavlat tashkilotlar, ommaviy Jizzax viloyati ommaviy axborot vositalari. Hammasi bo'lib 47 kishi ishtirok etdi.
"O'z biznesingizni yarating" mavzusidagi seminar-trening.
Aholining zaif qatlamlarini qo'llab-quvvatlash uchun "SABR" markazining ijtimoiy-iqtisodiy modelini yaratish bo'yicha to'plangan tajribani tarqatish doirasida 2017 yil 1 fevraldan 6 fevralgacha shaharda 3 kunlik 3 ta o'quv seminari o'tkazildi "O'z biznesingizni yarating" mavzusida Jizzak.
O'tkaziladigan joy: Jizzax, "Ishonch Effect Credit MKT" Mikrokredit tashkiloti ofisi.
Vaqt: 2017 yil 1-2 fevral, 3-4 fevral, 5-6 fevral
Tashkilotchilar: "SABR" Respublika ijtimoiy-iqtisodiy rivojlanish markazi "Ishonch Effect Credit MKT" mikrokredit tashkiloti va "Hamdard", "URU Connect" (Buyuk Britaniya) NNT bilan hamkorlikda.
Maqsad: Xalqaro va milliy tashkilotlarning ijtimoiy sherikligi asosida Mahalliy rivojlanish markazlarini (ICD) tashkil etish bo'yicha amaliy tajribalarni taqdim etish, ayollar va yoshlarning o'zlarini ish bilan ta'minlash uchun kasbiy ko'nikmalarni singdirish bo'yicha mintaqaviy markazlarni rivojlantirishga ko'maklashish.
Ishtirokchilar: Jizzax shahridagi o'rta maxsus o'quv yurtlarining yuqori sinf o'quvchilari, "Ishonch Effect Credit" MCO mijozlari, shuningdek o'z bizneslarini boshlash istagida bo'lganlar. 100 dan ortiq kishi ishtirok etdi.
Kichik guruhlarda amaliy dars sifatida "SABR" Respublika SED markazi murabbiylari quyidagi yo'nalishlar bo'yicha mahorat darslarini o'tkazdilar: kesish va tikish, qandolatchilik, sartaroshlik, manikyur, pedikyur. Ushbu master-klasslarda ustozlar o'z mahorat va qobiliyatlarini namoyish etdilar, taklif etilayotgan mutaxassisliklarning ba'zi xususiyatlari va nozik tomonlari haqida gaplashdilar, ishtirokchilarning ko'plab savollariga javob berdilar.

Круглый стол: "Актуальные вопросы неформального образования в обеспечении занятости женщин и молодежи в местных сообществах"
Круглый стол:
1 февраля 2017 года в городе Джизаке проведен  «круглый стол»  на тему: «Актуальные вопросы неформального образования в обеспечении занятости женщин и молодежи в местных сообществах».
Цель: презентация практического опыта создания Местных Центров Развития (МЦР) на основе социального партнерства международных и национальных организаций, содействие в развитии региональных центров по привитию профнавыков для самозанятости женщин и молодежи.
Организаторы:Республиканский центр социально-экономического развития «САБР» в партнерстве с микрокредитной организацией «Ишонч эффект кредит МКТ» и ННО «Хамдард», «URUConnect» (Великобритания).
Участники:  Г.Тураева - сенатор,заместитель хокима - председатель комитета женщин,  Джизакской области,  Кристофер Аллан - Чрезвычайный и полномочный Посол Соединенного Королевства и Северной    Ирландии в Узбекистане,  Кетлин Риз и КетлинФармер - представители URU Connect (Великобритания), НафисаХашимова – директор по кадрам СП АО УЗБАТ (Ташкент),  Равшан Баратов - DVVInternational  в  Узбекистане (Ташкент),  М.Фазилова – руководитель фермерского хозяйства, представители управления  юстиции,  отделения НИМФОГО, руководители областных организаций, ННО, СМИ Джизакской  области. Всего приняли участие – 47 человек.
Семинар-тренинг на тему: «Создай свой бизнес».
В рамках распространения накопленного опыта по созданию социально-экономической модели центра «САБР» по поддержке уязвимых слоев населения с 1 февраля по 6 февраля 2017 года в городе Джизаке проведено  3 двухдневных  семинар-тренинга на тему: «Создай свой бизнес».
Место проведения : г.Джизак, офис Микрокредитной организации «Ишонч Эффект Кредит МКТ»
Время проведения: 1-2 февраля,3-4 февраля, 5-6 февраля 2017 г.
ОрганизаторыРеспубликанский центр социально-экономического развития «САБР» в партнерстве с микрокредитной организацией «Ишонч эффект кредит МКТ» и ННО «Хамдард», «URU Connect» (Великобритания).
Участники: учащиеся старших курсов средних специальных учебных заведений города Джизака, клиенты МКО «Ишонч Эффект Кредит», а также лица, заинтересованные в создании своего бизнес-дела. Всего приняло участие более 100 человек.
В качестве практического занятия в малых группах   наставниками Республиканского Центра СЭР «САБР» были проведены мастер-классы по направлениям: кройки и шитья, кондитерского дела, парикмахерского дела, маникюр, педикюр. На данных мастер-классах наставники продемонстрировали  свои навыки и умения, рассказали о некоторых особенностях и тонкостях предлагаемых специальностей, ответили на многочисленные вопросы участников.