"Sabr" Ijtimoiy rivojlanish markazi NANNOUZ (O'zbekiston nodavlat notijorat tashkilotlari milliy assotsiatsiyasi) bilan hamkorlikda 2013 \ 325-042 Evropa Ittifoqining IBPP loyihasi doirasida "Barqaror yashash uchun mahalliy hamjamiyatni rivojlantirishni qo'llab-quvvatlash va turmush darajasini yaxshilash" xalqaro "davra suhbati" ni o'tkazdi. qishloq joylari "tomonidan boshqariladigan Haven-Vulverxemton Buyuk Britaniya ...
Maqsad - nodavlat notijorat tashkilotlarining barqarorligini rivojlantirish bo'yicha tajriba almashish, xalqaro hamjamiyatga barqaror yashash uchun davlat organlari va nodavlat notijorat tashkilotlari o'rtasida ijtimoiy sheriklikni kuchaytirish bo'yicha chora-tadbirlar to'g'risida qishloq joylarida turmush darajasini yaxshilash.
Ishtirokchilar - mahalliy hokimiyat organlari, mahalla qo'mitalari, mintaqaviy nodavlat notijorat tashkilotlari vakillari, shuningdek, O'zbekistonda akkreditatsiyadan o'tgan xalqaro va xorijiy nodavlat tashkilotlarning vakillari, xususan, DVV International, Evropa Ittifoqining Toshkentdagi delegatsiyasi, SEDS "SABR" markazining sheriklari - "Xeyven-Vulverxempton" NNT Buyuk Britaniya. Hammasi bo'lib 40 kishi ishtirok etdi.
Shuningdek, Xeyven-Vulverxempton NNT vakillari manfaatdor tomonlar va SABR xodimlari uchun "Hamkorlikni rivojlantirish va tarmoq yaratish" mavzusida o'quv kurslarini o'tkazdilar.

Круглый стол «Социальное партнерство для устойчивого жизнеобеспечения и улучшения стандартов жизни в сельской местности»
Центр СЭР «Сабр» с НАННОУЗ (Национальная Ассоциация ННО Узбекистана) провели международный «круглый стол» в рамках проекта 2013\325-042 IBPP EU «Поддержка развития местного сообщества для устойчивого жизнеобеспечения и улучшения стандартов жизни сельской местности», администрируемого Хейвен-Вулверхемтон Великобритания.
Цель – обмен опытом по вопросам развития устойчивости ННО, доведение до международной общественности всесторонней информации о мерах по укреплению социального партнерства между органами государственной власти и негосударственными некоммерческими организациями для устойчивого жизнеобеспечения и улучшения стандартов жизни в сельской местности.
Участники - представители местных органов власти, махаллинских комитетов, региональных ННО, а также представители международных и иностранных неправительственных организаций, аккредитованных в Узбекистане, в частности DVV International, представительство Европейского Союза в Ташкенте, партнеры Центра СЭР «САБР» - ННО «Хейвен-Вулверхемптон»  Великобритании. Всего приняло участие 40 человек.
А также представителями ННО «Хейвен-Вулверхемптон» был проведен тренинг для стейкхолдеров и сотрудников «САБРа» на тему «Развитие партнерских отношений и построение сети».