"Sabr" Ijtimoiy rivojlanish markazi NANNOUZ (O'zbekiston nodavlat notijorat tashkilotlari milliy assotsiatsiyasi) bilan hamkorlikda 2013 \ 325-042 Evropa Ittifoqining IBPP loyihasi doirasida "Barqaror yashash uchun mahalliy hamjamiyatni rivojlantirishni qo'llab-quvvatlash va turmush darajasini yaxshilash" xalqaro "davra suhbati" ni o'tkazdi. qishloq joylari "tomonidan boshqariladigan Haven-Vulverxemton Buyuk Britaniya ...
Maqsad - nodavlat notijorat tashkilotlarining barqarorligini rivojlantirish bo'yicha tajriba almashish, xalqaro hamjamiyatga barqaror yashash uchun davlat organlari va nodavlat notijorat tashkilotlari o'rtasida ijtimoiy sheriklikni kuchaytirish bo'yicha chora-tadbirlar to'g'risida qishloq joylarida turmush darajasini yaxshilash.
Ishtirokchilar - mahalliy hokimiyat organlari, mahalla qo'mitalari, mintaqaviy nodavlat notijorat tashkilotlari vakillari, shuningdek, O'zbekistonda akkreditatsiyadan o'tgan xalqaro va xorijiy nodavlat tashkilotlarning vakillari, xususan, DVV International, Evropa Ittifoqining Toshkentdagi delegatsiyasi, SEDS "SABR" markazining sheriklari - "Xeyven-Vulverxempton" NNT Buyuk Britaniya. Hammasi bo'lib 40 kishi ishtirok etdi.
Shuningdek, Xeyven-Vulverxempton NNT vakillari manfaatdor tomonlar va SABR xodimlari uchun "Hamkorlikni rivojlantirish va tarmoq yaratish" mavzusida o'quv kurslarini o'tkazdilar.

Center for Social Development "Sabr" with NANNOUZ (National Association of NGOs of Uzbekistan) held an international "round table" in the framework of the project 2013 \ 325-042 IBPP EU "Supporting the development of local communities for sustainable livelihoods and improving living standards in rural areas", administered by Haven-Wolverhamton United Kingdom ...
The goal is to exchange experience on the development of sustainability of NGOs, bring to the international community comprehensive information on measures to strengthen social partnership between government authorities and non-governmental non-profit organizations for sustainable livelihoods and improving living standards in rural areas.
Participants - representatives of local authorities, mahalla committees, regional NGOs, as well as representatives of international and foreign non-governmental organizations accredited in Uzbekistan, in particular DVV International, the European Union Delegation in Tashkent, partners of the SEDS "SABR" Center - NGO "Haven-Wolverhampton" UK. A total of 40 people took part.
As well as representatives of the Haven-Wolverhampton NGO held a training course for the stakeholders and employees of the SABR on the topic “Development of partnerships and building a network”.