2018 yil 26 - 27 iyul kunlari Samarqand shahrida "Rivojlanish uchun ijtimoiy sheriklik" mavzusida davra suhbati bo'lib o'tdi, shuningdek mintaqaviy nodavlat notijorat tashkilotlari vakillari uchun "Yaratish va rivojlantirish ijtimoiy yo'naltirilgan NNT "
Tashkilotchilar: O'zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi huzuridagi Nodavlat notijorat tashkilotlarini va fuqarolik jamiyatining boshqa institutlarini qo'llab-quvvatlash jamoat fondi, O'zbekiston Respublikasi Xotin-qizlar qo'mitasi, O'zbekiston Respublikasi Bandlik va mehnat munosabatlari vazirligi, Markaz O'zbekiston Respublikasining Oliy, o'rta maxsus va kasb-hunar ta'limini rivojlantirish uchun, URU Connect (Buyuk Britaniya), "SABR" Respublika ijtimoiy-iqtisodiy rivojlanish markazi
Ishtirokchilar: O'zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi huzuridagi Nodavlat notijorat tashkilotlarini va fuqarolik jamiyatining boshqa institutlarini qo'llab-quvvatlash jamoat fondi mablag'larini boshqarish bo'yicha Parlament komissiyasi, Fuqarolik jamiyatini rivojlantirish bo'yicha maslahat kengashi a'zolari O'zbekiston Respublikasi Prezidenti huzurida, davlat hokimiyati organlari, xalqaro tashkilotlar va diplomatik vakolatxonalar vakillari, URU Connect UK, NNT va ommaviy axborot vositalari.
Davra suhbatida quyidagi masalalar ko'rib chiqildi:
- "Obod qishloq" Davlat dasturini amalga oshirishda NNTlarning o'rni.
- Andijon, Jizzax, Qashqadaryo, Navoiy, Samarqand, Surxondaryo viloyatlari nodavlat notijorat tashkilotlarining "Obod qishloq" Davlat dasturi va Farmoni ijrosi doirasida aholining zaif qatlamlarini ish bilan ta'minlash maqsadida uchuvchi Mahalliy rivojlanish markazlarini yaratish bo'yicha qo'shma strategiyasi. O'zbekiston Respublikasi Prezidentining 2018 yil 4 maydagi.
- Huzuridagi nodavlat notijorat tashkilotlarini va fuqarolik jamiyatining boshqa institutlarini qo'llab-quvvatlash jamoat fondi tomonidan moliyalashtiriladigan "Talabalar, yoshlar, kollej talabalarining o'zlarini ish bilan ta'minlashlarini ta'minlash maqsadida qo'shimcha kasb mahoratini olishga ko'maklashish" ijtimoiy buyurtmasini amalga oshirish natijalari taqdimoti. O'zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi.
- DVV International bilan birgalikda "SABR" SED markazining tashkiliy rivojlanishini qo'llab-quvvatlash va aholining ijtimoiy zaif qatlamlariga kasbiy ko'nikmalarni singdirish "uch yillik loyihasini amalga oshirish natijalari taqdimoti.

On July 26 - 27, 2018, in the city of Samarkand, a round table was held on the topic: "Social partnership for Development", as well as a training seminar for representatives of regional NGOs on the topic: "Creation and development of socially oriented NGOs"
Organizers: Public Fund for Support of Non-Governmental Non-Commercial Organizations and Other Civil Society Institutions under the Oliy Majlis of the Republic of Uzbekistan, Women's Committee of the Republic of Uzbekistan, Ministry of Employment and Labor Relations of the Republic of Uzbekistan, Center for the Development of Higher, Secondary Special and Vocational Education of the Republic of Uzbekistan, URU Connect (Great Britain ), Republican Center for Socio-Economic Development "SABR"
Participants: members of the Parliamentary Commission for the Management of Funds of the Public Fund for Support of Non-State Non-Profit Organizations and Other Civil Society Institutions under the Oliy Majlis of the Republic of Uzbekistan, the Advisory Council for the Development of Civil Society under the President of the Republic of Uzbekistan, representatives of state authorities, international organizations and diplomatic missions, URU Connect UK, NGOs and media.
The following issues were considered at the round table:
- The role of NGOs in the implementation of the State Program "Obod kishlok".
- Joint strategy of NGOs of Andijan, Jizzakh, Kashkadarya, Navoi, Samarkand, Surkhandarya regions to create pilot Local Development Centers in order to provide employment for vulnerable groups of the population as part of the implementation of the State Program "Obod kishlok" and the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan dated May 4, 2018.
- Presentation of the results of the implementation of the social order "Assistance in obtaining additional professional skills for students, youth, college students in order to ensure their self-employment" funded by the Public Fund for the support of NGOs and other civil society institutions under the Oliy Majlis of the Republic of Uzbekistan.
- Presentation of the results of the implementation of the three-year project "Supporting the organizational development of the SED" SABR "Center and instilling professional skills in socially vulnerable groups of the population with an emphasis on girls and women" together with DVV International
- Presentation of the partnership project of the RCSED "SABR" Uzbekistan and "URU Connect" Great Britain.