2018 yil 29-30 oktyabr kunlari Andijon shahrida "Hayot davomida ta'lim, ijtimoiy mikro korxonalarni rivojlantirish - aholining zaif qatlamlari barqaror hayotining garovi" mavzusida "davra suhbati" bo'lib o'tdi. Andijon, Jizzax, Qashqadaryo, Navoiy, Samarqand va Surxondaryo viloyatlari nodavlat notijorat tashkilotlari vakillari uchun "Tadbirkorlik va ijtimoiy biznesni qo'llab-quvvatlash - Britaniya tajribasi" mavzusida o'quv seminari o'tkazildi.
Ushbu tadbirlarning tashkilotchilari URU Connect (Buyuk Britaniya) "SABR" Respublika ijtimoiy-iqtisodiy rivojlanish markazi bilan birgalikda.
Ushbu tadbirlarda Buyuk Britaniyaning va Buyuk Britaniyaning O'zbekistondagi elchixonasi vakillari, Oliy Majlis Qonunchilik palatasi deputatlari, URU Connect (Buyuk Britaniya), "SABR" Respublika ijtimoiy-iqtisodiy rivojlanish markazi, vazirlik ishtirok etdi Adliya, Bandlik va mehnat munosabatlari vazirligi, O'zbekiston Respublikasi Oliy ta'lim va o'rta maxsus ta'lim vazirligi huzuridagi SSVE markazi, shuningdek yuqorida ko'rsatilgan vazirlik va idoralarning hududiy boshqarmalari vakillari. 10 ta mintaqaviy ijtimoiy yo'naltirilgan nodavlat notijorat tashkilotlari (NNT), "Tadbirkor ayol" O'zbekiston uyushmasi, Andijon viloyati xotin-qizlar va ommaviy axborot vositalari vakillari.
Davra suhbatining maqsadi - ijtimoiy yo'naltirilgan nodavlat notijorat tashkilotlari tarmog'ini kengaytirish va O'zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi huzuridagi nodavlat notijorat tashkilotlarini va fuqarolik jamiyatining boshqa institutlarini qo'llab-quvvatlash jamoat fondidan Ijtimoiy buyurtmani amalga oshirish bo'yicha to'plangan tajribani o'tkazish. , aholining kam daromadli, iqtisodiy jihatdan faol qatlamlarini mikromoliyaviy qo'llab-quvvatlash, butun umr davomida Ta'limni qo'llab-quvvatlash, ijtimoiy mikro-korxonalarni rivojlantirish - bu aholining zaif qatlamlari uchun barqaror yashash kafolati. "
Davra suhbatida A.X.Saidov ishtirok etdi. - O'zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi huzuridagi nodavlat notijorat tashkilotlarini va fuqarolik jamiyatining boshqa institutlarini qo'llab-quvvatlash jamoat fondi mablag'larini boshqarish bo'yicha komissiya raisi, Riz Ketlin xonim - "O'RU" nodavlat tashkilotining direktori Ulaning ”, O'zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi deputati, Muxitdinova xonim S .F. - Andijon viloyati "Tadbirkor Ayol" ADJ raisi. Ular o'zlarining chiqishlarida davlatning va jamoat tashkilotlarining ijtimoiy sheriklik doirasidagi munosib turmush darajasini ta'minlash uchun aholining zaif qatlamlarini yaratish va qo'llab-quvvatlashda o'zaro hamkorlik samaradorligini ta'kidladilar.

29-30 октября 2018 года в городе Андижане был проведен “Круглый стол” на тему: «Образование на протяжений всей жизни, развитие социальных микропредприятий - залог устойчивого жизнеобеспечения уязвимых групп населения» и семинар-тренинг на тему: “Поддержка предпринимательства и социального бизнеса - британский опыт” для представителей ННО Андижанской, Джизакской, Кашкадарьинской, Навоийской, Самаркандской и Сурхандарьинской областей.
Организаторами данных мероприятий являются URU Connect (Великобритания) совместно с Республиканским Центром социально-экономического развития «САБР».
На данных мероприятиях приняли участие представители посольства Великобритании и Объединенного Королевства в Узбекистане, депутаты Законодательной Палаты Олий Мажлиса, URU Connect (Великобритания), Республиканского Центра социально-экономического развития «САБР», Министерства Юстиции, Министерства Занятости и трудовых отношений, Центра ССПО при Министерстве Высшего и среднего специального образования Республики Узбекистан, а также представители областных управлений вышеуказанных министерств и ведомств. Представители 10 региональных социально-ориентированных негосударственных некоммерческих организаций (СО ННО), Ассоциации Узбекистана «Тадбиркор аёл», Андижанского областного комитета женщин и СМИ.
Цель круглого стола: расширение сети социально ориентированных ННО и передачи полученного опыта по реализации Социального заказа от Общественного Фонда по поддержке ННО и других институтов гражданского общества при Олий Мажлисе Республики Узбекистан, микрофинансовой поддержки малообеспеченных, экономически активных слоев населения, поддержки программы «Образование на протяжений всей жизни, развитие социальных микропредприятий - залог устойчивого жизнеобеспечения уязвимых групп населения».
В работе круглого стола приняли участие Саидов А.Х. – председатель Комиссии по управлению средствами Общественного Фонда по поддержке негосударственных некоммерческих организаций и других институтов гражданского общества при Олий Мажлисе Республики Узбекистан, г-жа Риз Кетлин – директор ННО “URU Connect”, , депутат Законодательной палаты Олий Мажлиса РУз, г-жа Мухитдинова С.Ф. – председатель АДЖ «Тадбиркор аёл» Андижанской области. В своих выступлениях они отметили эффективность взаимного сотрудничества государственных и общественных организаций в рамках социального партнерства в вопросах создания и оказания поддержки уязвимым слоям населения для обеспечения достойного уровня жизни.