Evropa Ittifoqining IBPP dasturi tomonidan qo'llab-quvvatlangan "Qishloq joylarda barqaror turmush tarzi va turmush darajasini yaxshilash uchun mahalliy hamjamiyatni rivojlantirishni qo'llab-quvvatlash" sheriklik loyihasi (2013 yil 20 avgust - 2015 yil 18 sentyabr) natijalari taqdimotiga bag'ishlangan davra suhbati
2015 yil 3 sentyabr kuni Samarqand shahrida, REGISTAN PLAZA mehmonxonasining konferents zalida Evropa Ittifoqining sheriklari loyihasining "Barqaror yashash uchun mahalliy hamjamiyatni rivojlantirish va turmush darajasini yaxshilashni qo'llab-quvvatlash" mavzusidagi davra suhbati bo'lib o'tdi. qishloq joylari ", Buyuk Britaniyaning Haven Vulverxemton tomonidan boshqariladi.
Davra suhbati tashkilotchilari: "SABR" ijtimoiy-iqtisodiy rivojlanish markazi, Xeyven Vulverxempton (Buyuk Britaniya).
Asosiy maqsad - Evropa Ittifoqining IBPP dasturi tomonidan qo'llab-quvvatlangan "Qishloq joylarida barqaror yashash va mahalliy aholi turmush darajasini yaxshilash uchun mahalliy hamjamiyatni rivojlantirishni qo'llab-quvvatlash" (2013 yil 20 avgust - 2015 yil 18 sentyabr) sheriklik loyihasi natijalarini taqdim etish.
Ishtirokchilar: Samarqand viloyati va shahar xotin-qizlar qo'mitalari vakillari, Oqdaryo, Urgut tumanlari va Samarqand shahar hokimliklari, kollejlari vakillari, maqsadli tumanlar mahallalari faollari, xalqaro tashkilotlar, xorijiy sheriklar, mahalliy nodavlat tashkilotlar, ommaviy axborot vositalari xodimlari, qizlar - Samarqand, Urgut va Oqdaryo tumanlari XQQ tinglovchilari ... Jami 70 kishi ishtirok etdi.
Shuningdek, Oqdaryo, Urgut tumanlari va Samarqand shahrining mahalliy rivojlanish markazlari o'qituvchilari, bitiruvchilari, o'quvchilari uchun "mahorat darslari" o'tkazildi.

Круглый стол по презентации итогов партнерского проекта «Поддержка развития местного сообщества для устойчивого жизнеобеспечения и улучшения стандартов жизни в сельской местности» (20 августа 2013 года - 18 сентября 2015 года), поддержанного программой IBPP ЕС
3 сентября 2015 года в г. Самарканде в конференц-зале гостиницы «РЕГИСТАН ПЛАЗА» состоялся круглый стол по презентации итогов партнерского проекта Европейского Союза «Поддержка развития местного сообщества для устойчивого жизнеобеспечения и улучшения стандартов жизни в сельской местности», администрируемого Хейвен Вулверхэмтон Великобритания.
Организаторы круглого стола: Центр социально-экономического развития «САБР», Хейвен Вулверхэмптон (Великобритания).
Основная цель – презентация итогов партнерского проекта «Поддержка развития местного сообщества для устойчивого жизнеобеспечения и улучшения стандартов жизни в сельской местности» (20 августа 2013 года - 18 сентября 2015 года), поддержанного программой IBPP ЕС.
Участники: представители Комитетов женщин Самаркандской области и города, представители хокимиятов, колледжей Акдарьинского, Ургутского районов и города Самарканда, активисты махаллей целевых районов, международных организаций, зарубежные партнеры, местные ННО, СМИ, девушки- слушатели МЦР г. Самарканда, Ургутского и Акдарьинского райнов. Всего приняли участие 70 человек.
А также состоялись «мастер- классы» для наставников, выпускниц, слушателей Местных Центров развития Акдарьинского, Ургутского районов и города Самарканда.