USAID (Amerika Xalqaro taraqqiyot agentligi) tomonidan moliyalashtirilgan “O‘zbekistonning qishloq ayollariga o‘z biznesini boshlashi yoki mahalliy korxonalarda ish o‘rniga ega bo‘lish orqali daromad olishlari va oilalarini farovonligini oshirish” loyihasi
O'zbekistondagi AQSh elchixonasining “Qishloq joylarda aholining ijtimoiy himoyaga muhtoj qatlamining tadbirkorlik ko‘nikmalarini rivojlantirish va ijtimoiy-iqtisodiy ahvolini yaxshilash maqsadida ijtimoiy yo‘naltirilgan NNTlarning hamkorligini kuchaytirish” loyihasi
O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi huzuridagi Nodavlat notijorat tashkilotlarini va fuqarolik jamiyatining boshqa institutlarini qo‘llab-quvvatlash jamoat fondining “Mening tadbirkorligim – oilam farovonligi” loyihasi
O‘zbekistondagi AQSh elchixonasining “Samarqand viloyatida xotin-qizlar va yoshlarning faolligini rag‘batlantirish va tadbirkorlik faoliyatiga jalb etish” loyihasi
Evropa Ittifoqi loiyhasi «Qishloq joylarida barqaror hayotni ta'minlash va turmush standartlarini yaxshilash uchun mahalliy hamjamiyat rivojlanishini qo‘llab quvvatlash”
Yevropa Ittifoqining “Oʻzbekistonning qishloq joylaridagi eng zaif ayollar va yoshlarga COVID-19 taʼsiriga javob berish va ularning ijtimoiy-iqtisodiy ahvolini yaxshilash boʻyicha NNTlarning institutsional va tashkiliy salohiyatini kuchaytirish” loiyhasi