O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi xuzuridagi Jamoat Fondi tomonidan moliyalashtirilgan. Ijtimoiy buyurtma «SABR» Respublika nodavlat notijorat tashkiloti va O’zR Kambag’allikni qisqartirish va bandlik vazirligi hamda Jizzax («Qalb nuri»), Xorazm («Interbilim») viloyatlaridagi hamkorlari bilan amalga oshirildi.
1.Xorazm va Jizzax viloyatlarining Bog’ot va Arnasoy tumanlarining uzoq joylashgan 20ta mahallalarida ayollari va yoshlari uchun kasbiy ko’nikmalarga o’rgatadigan Mobil Akseleraциon Kurslarni (MAK) tashkil etib ishsizlikni kamaytirish;
2.Loyiha doirasida Mahalliy Rivojlanish markazlari, «Ishga marxamat» monomarkazlari ustozlari va trenerlari uchun «master-klasslar, «trenerlar uchun treninglar» (TOT) tashkil etish.
3.Yangi O’zbekistonda xotin-qizlar tadbirkorligi va gender tenglikka erishish uchun amalga oshirilayotgan iqtisodiy-ijtimoiy isloxotlarni xalqaro xamjamiyatga keng tadbiq kilish maqsadida «Yangi O’zbekiston: taraqqiyot uchun yangi imkoniyatlar va ijtimoiy sheriklik» deb nomlangan Xalqaro Forumni o’tkazish.
Loyihada belgilangan maqsad va natijalarga erishish buyicha belgilangan chora-tadbirlar (xarakatlar) rejasiga asosan - har bir viloyatda 775 nafar, ya’ni Qishloq axborot-resurs markazida 275 nafar xotin-qizlar va yoshlar, hamda 500 nafar Mobil akseleraциon kurslarda kasbiy ko’nikmalarga ega bo’lishlari ko’zda tutilgan edi. Jami - 1 550 nafar maqsadli guruh vakillari rejalashtirilgan edi.
Amalda Jizzax viloyati Arnasoy tuman va Xorazm viloyati Bog’ot tumanlarda rejadan ortiq xotin-qizlar va yoshlar jami - 1784 nafar kasb-xunarga ega bo’lgan tinglovchilar sertifikatlar bilan taqdirlandi.
Loyiha doirasida 2024 yilning 24-25 yanvar kunlari Londonda (Buyuk Britaniya) «Yangi O’zbekiston: taraqqiyot uchun yangi imkoniyatlar va ijtimoiy sheriklik» Xalqaro Forum o’tkazildi.

Was funded by the Public Fund under the Oliy Majlis of the Republic of Uzbekistan and implemented by the National Center for Socio-Economic Development
«SABR», in cooperation with the Ministry of Poverty Reduction and Employment of Uzbekistan and local partners in Jizzakh («Qalb nuri») and Khorezm («Interbilim») regions.
Reducing unemployment by organizing Mobile Acceleration Courses (MAC) for vocational training in 20 remote mahallas of Bog’ot and Arnasoy districts, targeting women and youth.
Conducting masterclasses and «Training of Trainers» (ToT) programs for instructors and trainers of Local Development Centers and «Ishga Marhamat» monomarkaz training centers.
Holding the International Forum «New Uzbekistan: New Opportunities for Development and Social Partnership» to showcase Uzbekistan's economic and social reforms aimed at promoting women's entrepreneurship and achieving gender equality to the international community.
Achieved Results:
According to the project's action plan, 775 individuals were to be trained in each region, including 275 women and youth at Rural Information and Resource Centers and 500 participants in Mobile Acceleration Courses, making a total of 1, 550 beneficiaries.
In practice, the project exceeded its targets: in Arnasoy district (Jizzakh region) and Bog’ot district (Khorezm region), a total of 1,784 participants successfully completed vocational training and received certificates.
As part of the project, on January 24-25, 2024, the International Forum «New Uzbekistan: New Opportunities for Development and Social Partnership» was held in London, United Kingdom.