O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi xuzuridagi Jamoat Fondi tomonidan moliyalashtirilgan. Ijtimoiy buyurtma «SABR» Respublika nodavlat notijorat tashkiloti va O’zR Kambag’allikni qisqartirish va bandlik vazirligi hamda Jizzax («Qalb nuri»), Xorazm («Interbilim») viloyatlaridagi hamkorlari bilan amalga oshirildi.
1.Xorazm va Jizzax viloyatlarining Bog’ot va Arnasoy tumanlarining uzoq joylashgan 20ta mahallalarida ayollari va yoshlari uchun kasbiy ko’nikmalarga o’rgatadigan Mobil Akseleraциon Kurslarni (MAK) tashkil etib ishsizlikni kamaytirish;
2.Loyiha doirasida Mahalliy Rivojlanish markazlari, «Ishga marxamat» monomarkazlari ustozlari va trenerlari uchun «master-klasslar, «trenerlar uchun treninglar» (TOT) tashkil etish.
3.Yangi O’zbekistonda xotin-qizlar tadbirkorligi va gender tenglikka erishish uchun amalga oshirilayotgan iqtisodiy-ijtimoiy isloxotlarni xalqaro xamjamiyatga keng tadbiq kilish maqsadida «Yangi O’zbekiston: taraqqiyot uchun yangi imkoniyatlar va ijtimoiy sheriklik» deb nomlangan Xalqaro Forumni o’tkazish.
Loyihada belgilangan maqsad va natijalarga erishish buyicha belgilangan chora-tadbirlar (xarakatlar) rejasiga asosan - har bir viloyatda 775 nafar, ya’ni Qishloq axborot-resurs markazida 275 nafar xotin-qizlar va yoshlar, hamda 500 nafar Mobil akseleraциon kurslarda kasbiy ko’nikmalarga ega bo’lishlari ko’zda tutilgan edi. Jami - 1 550 nafar maqsadli guruh vakillari rejalashtirilgan edi.
Amalda Jizzax viloyati Arnasoy tuman va Xorazm viloyati Bog’ot tumanlarda rejadan ortiq xotin-qizlar va yoshlar jami - 1784 nafar kasb-xunarga ega bo’lgan tinglovchilar sertifikatlar bilan taqdirlandi.
Loyiha doirasida 2024 yilning 24-25 yanvar kunlari Londonda (Buyuk Britaniya) «Yangi O’zbekiston: taraqqiyot uchun yangi imkoniyatlar va ijtimoiy sheriklik» Xalqaro Forum o’tkazildi.

Реализованый Республиканским центром СЭР «САБР» совместно с Министерством занятости и сокращения бедности Республики Узбекистан, а также партнерами в Джизакской («Qalb nuri») и Хорезмской («Interbilim») областях при финансовой поддержке Общественного фонда при Олий Мажлисе Республики Узбекистан.
1. Снижение безработицы среди женщин и молодежи в 20 отдаленных махаллях Боготского и Арнасайского районов Хорезмской и Джизакской областей путем организaции мобильных акселерaционных курсов (МАК) для обучения профессиональным навыкам.
2. Проведение мастер-классов и тренингов для тренеров (ТОТ) для наставников и преподавателей Центров местного развития и мономарказов «Ishga Marhamat».
3. Проведение Международного форума «Новый Узбекистан: новые возможности для развития и социальное партнерство» для широкого представления мировому сообществу экономико-социальных реформ, направленных на развитие женского предпринимательства и достижение гендерного равенства в стране.
В соответствии с дорожной картой проекта, обучение профессиональным навыкам должны были пройти по 775 человек в каждой области (из них 275 человек – в Сельском информaционно-ресурсном центре, 500 человек – на мобильных акселерaционных курсах), что в общей сложности составило 1 550 участников из целевых групп.
Фактически, в Арнасайском районе Джизакской области и Боготском районе Хорезмской области количество прошедших обучение превысило запланированное: 1 784 женщин и молодых людей успешно освоили профессии и получили сертификаты.
В рамках проекта 24-25 января 2024 года в Лондоне (Великобритания) состоялся Международный форум «Новый Узбекистан: новые возможности для развития и социальное партнерство».