«SABR» RIIRM tomonidan amalga oshirilayotgan, Buyuk Britaniya va Shimoliy Irlandiya Birlashgan Qirolligi hukumati tashqi ishlar, Hamdo’stlik ishlari va rivojlanish vazirligi (FCDO) tomonidan moliyalashtirilgan “O‘rta osiyodagi Iqtisodiy rivojlanish uchun samarali boshqaruv” dasturi doirasida «Inklyuziv ufqlar: hamma uchun ta’lim va tadbirkorlik» loyihasi
Loyihaning asosiy maqsadi:
- kasbiy ko’nikmalar, tadbirkorlikka o’qitish va moliyaviy resurslardan foydalanish orqali kambag’al ayollar va imkoniyati cheklangan yoshlarning huquq va imkoniyatlarini kengaytirish.
- ko’nikmalarni rivojlantirish: bozor talablariga muvofiq kasbiy va ijtimoiy ko’nikmalarni o’rgatish, bu esa ayollar va yoshlarga yakka tartibdagi tadbirkor bo’lish yoki rasmiy ish bilan ta’minlanish imkonini beradi;
- moliyaviy mustaqillik: kichik biznes va daromad keltiruvchi faoliyatni ochish yoki kengaytirish uchun grantlar va mikroqarzlar berish;
- ijtimoiy huquq va imkoniyatlarni kengaytirish: benefiцииarlarga kamsitish va izolyaцииyani еngishga yordam berish uchun o’ziga ishonchni mustahkamlash, ishbilarmonlik ko’nikmalari va ijtimoiy tarmoqlarni rivojlantirish;
- farovonlikni yaxshilash: iqtisodiy farovonlikni oshirish, sog’liqni saqlash, ta’lim va umumiy hayot sifatini yaxshilash.

«Inclusive Horizons: Learning and Entrepreneurship for All», implemented by the NGOs of the NCSED «SABR», funded under the «Effective Governance for Economic Development in Central Asia» (EGED) programme by the Foreign, Commonwealth & Development Office (FCDO) of the Government of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland.
Main Goal of the Project:
To empower low-income women and youth with disabilities through professional skills training, entrepreneurship education, and access to financial resources.
- Skills Development: To provide professional and social skills training aligned with market demands, enabling women and youth to become self-employed or gain access to formal employment;
- Financial Independence: To provide grants and microloans for starting or expanding small businesses and income-generating activities;
- Social Empowerment: To strengthen self-confidence, develop business skills and social networks, helping beneficiaries overcome discrimination and social isolation;
- Improved Well-being: To enhance economic well-being, access to healthcare and education, and the overall quality of life.