Maqsadli guruhlarga sifatli xizmatlar ko’rsatish va raqamli ko’nikmalarni o’rgatish uchun ijtimoiy yo’naltirilgan NNTlarning tashkiliy va institutsional rivojlanishini yaxshilash.
Norasmiy ta’lim orqali ijtimoiy xizmatlarning eksperimental modelini ilgari surish va kambag’al qishloqdagi oilalaridan bo’lgan ayollar va yoshlarni ishga joylashtirishga ko’maklashish. Davlat hokimiyati organlari, biznes va ommaviy axborot vositalari bilan hamkorlikni rivojlantirish.
1. MG hayot sifatini yaxshilash uchun Raqamli texnologiyalarni joriy etish va yashil iqtisodiyotni targ’ib qilish bo’yicha bir qator treninglar o’tkazish.
2. Raqamli texnologiyalar va yashil iqtisodiyot, ijtimoiy-iqtisodiy tahlil va hamkor nodavlat notijorat tashkilotlarini tashkiliy rivojlantirish bo’yicha «SABR» hamkorlari bo’lgan nodavlat notijorat tashkilotlari uchun TOT o’tkazish.
3. Ta’limni targ‘ib etuvchi shaharlar (TSh) bo’yicha davra suhbatini o’tkazish va manfaatdor tomonlar - davlat hokimiyati organlari, biznes tuzilmalari vakillari, ijtimoiy yo’naltirilgan hamkor tashkilotlar uchun ilg’or raqamli texnologiyalarga kattalar ta’limi strategiyasini ilgari surish platformasini yaratish.
Taxminan 100 kishi:
- hayot sifatini yaxshilash uchun raqamli texnologiyalarni joriy etish va yashil iqtisodiyotni ilgari surish bo’yicha bir qator treninglarda;
- «SABR»ning raqamli texnologiyalar va yashil iqtisodiyot, ijtimoiy-iqtisodiy tahlil va hamkor NNTlarni tashkiliy rivojlantirish bo’yicha hamkorlari bo’lgan NNTlar uchun TOTda;
- TSh va ijtimoiy yo’naltirilgan hamkor tashkilotlar uchun ilg’or raqamli texnologiyalarga o’rgatish strategiyasini ilgari surish platformasini yaratish bo’yicha vorkshop va davra suhbatida ishtirok etdi.

To enhance the organizational and institutional development of socially-oriented NGOs in order to deliver high-quality services and provide digital skills training to target groups.
The project also aims to promote an experimental model of social services through non-formal education and support the employment of women and youth from low-income rural families. It focuses on developing partnerships with public authorities, businesses, and the media.
1. To conduct a series of trainings on digital technology introduction and the promotion of the green economy to improve the quality of life of target groups.
2. To conduct Training of Trainers (ToT) for SABR’s partner socially-oriented NGOs on digital technologies, green economy, socio-economic analysis, and organizational development of partner NGOs.
3. To organize a roundtable on Learning Cities (LC) and the establishment of a platform for advancing adult education strategies in cutting-edge digital technologies for socially-oriented partner organizations, involving stakeholders from government bodies and business structures.
Achieved Results:
Around 100 participants took part in:
- A series of trainings on the introduction of digital technologies and promotion of the green economy to improve quality of life;
- Training of Trainers (ToT) sessions for SABR’s partner socially-oriented NGOs on digital technologies, green economy, socio-economic analysis, and organizational development;
- A workshop and roundtable on Learning Cities (LC) and the creation of a platform to promote adult education strategies in advanced digital technologies for socially-oriented partner organizations and interested stakeholders, including representatives of government agencies and business sectors.