Maqsadli guruhlarga sifatli xizmatlar ko’rsatish va raqamli ko’nikmalarni o’rgatish uchun ijtimoiy yo’naltirilgan NNTlarning tashkiliy va institutsional rivojlanishini yaxshilash.
Norasmiy ta’lim orqali ijtimoiy xizmatlarning eksperimental modelini ilgari surish va kambag’al qishloqdagi oilalaridan bo’lgan ayollar va yoshlarni ishga joylashtirishga ko’maklashish. Davlat hokimiyati organlari, biznes va ommaviy axborot vositalari bilan hamkorlikni rivojlantirish.
1. MG hayot sifatini yaxshilash uchun Raqamli texnologiyalarni joriy etish va yashil iqtisodiyotni targ’ib qilish bo’yicha bir qator treninglar o’tkazish.
2. Raqamli texnologiyalar va yashil iqtisodiyot, ijtimoiy-iqtisodiy tahlil va hamkor nodavlat notijorat tashkilotlarini tashkiliy rivojlantirish bo’yicha «SABR» hamkorlari bo’lgan nodavlat notijorat tashkilotlari uchun TOT o’tkazish.
3. Ta’limni targ‘ib etuvchi shaharlar (TSh) bo’yicha davra suhbatini o’tkazish va manfaatdor tomonlar - davlat hokimiyati organlari, biznes tuzilmalari vakillari, ijtimoiy yo’naltirilgan hamkor tashkilotlar uchun ilg’or raqamli texnologiyalarga kattalar ta’limi strategiyasini ilgari surish platformasini yaratish.
Taxminan 100 kishi:
- hayot sifatini yaxshilash uchun raqamli texnologiyalarni joriy etish va yashil iqtisodiyotni ilgari surish bo’yicha bir qator treninglarda;
- «SABR»ning raqamli texnologiyalar va yashil iqtisodiyot, ijtimoiy-iqtisodiy tahlil va hamkor NNTlarni tashkiliy rivojlantirish bo’yicha hamkorlari bo’lgan NNTlar uchun TOTda;
- TSh va ijtimoiy yo’naltirilgan hamkor tashkilotlar uchun ilg’or raqamli texnologiyalarga o’rgatish strategiyasini ilgari surish platformasini yaratish bo’yicha vorkshop va davra suhbatida ishtirok etdi.

«Обучение и образование взрослых через внедрение цифровых технологий», финансируемый Федеральным Министерством экономического сотрудничества и развития Германии BMZ и Филиалом ДВВ Интернэшнл в Узбекистане.
Повышение организaционного и институционального развития Социально-ориентированных ННО для оказания качественных услуг и обучение цифровым навыкам целевым группам.
Продвижение экспериментальной модели социальных услуг через неформальное образование и оказание содействия в трудоустройстве женщин и молодежи из бедных сельских семей. Развитие партнерских отношений с государственными органами власти, бизнеса и СМИ.
1. Проведение серии тренингов по введению в Цифровые технологи и продвижение зеленой экономики для улучшения качества жизни ЦГ.
2.Проведение ТОТ для СО ННО – партнеров «САБР»а по цифровым технологиям и зеленой экономики, социально-экономическому анализу и организaционному развитию партнерских ННО.
3.Проведение Круглого стола по Обучающимся городам (LC) и созданию Платформы по продвижению стратегии образования взрослым передовым цифровым технологиям для социально ориентированных партнерских организaций для заинтересованного окружения – представителей госорганов власти, бизнес структур.
Около 100 человек участвовало:
- в серии тренингов по введению в цифровые технологи и продвижение зеленой экономики для улучшения качества жизни;
-на ТОТ для СО ННО – партнеров «САБР»а по цифровым технологиям и зеленой экономики, социально-экономическому анализу и организaционному развитию партнерских ННО;
- воркшопе и на «Круглом» столе по Обучающимся городам (LC) и созданию Платформы по продвижению стратегии образования взрослым передовым цифровым технологиям для социально ориентированных партнерских организaций для заинтересованного окружения – представителей госорганов власти, бизнес структур.