Treningga O'zbekiston Savdo-sanoat palatasi orqali O'zbekistondan vakillar taklif qilingan. Sabraning "O'zbekiston Savdo-sanoat palatasi" bilan hamkorligi tufayli SABR Mikromoliyalashtirish dasturi direktori Burxonov Suxrob ushbu vakillik treningida ishtirok etib, Bahrayn Qirolligiga tashrif buyurdi.
Trening Bahrayn Qirolligining "Savdo-sanoat palatasi" tomonidan tashkil etilgan bo'lib, ushbu sayohat bilan bog'liq barcha xarajatlarni qoplagan.
Treningda boshqa mamlakatlar: Pokiston, Afg'oniston, O'zbekiston, BAA, Quvayt, Bangladesh, Iordaniya, Malayziya, Omon, Saudiya Arabistoni, Sudan, Tojikiston, Turkiya, Uganda, Yaman, Bahrayn kabi davlatlardan ishtirokchilar qatnashdilar.
Treningni o'tkazish uchun Pokistondan DrOzairAhmedHanafi (bosh murabbiy) va Israr-ul-HaqueChoudhry (yordamchi) dan xalqaro mikromoliyalash bo'yicha maslahatchilar taklif qilindi.
Trening mikromoliyalashtirish, tajriba va ma'lumot almashish sohasidagi aloqalarni kengaytirishga yordam berdi. Bu erda Sabr Mikromoliyalash Dasturi O'zbekistondagi mikromoliyalashtirish sohasidagi tajribasini namoyish etdi.

Вторая Тренинговая программа по развитию микрофинансирования в Исламских странах
Представители из Узбекистана были приглашены на тренинг через «Торгово- промышленную палату Узбекистана». Благодаря сотрудничеству Сабра с «Торгово-промышленной палатой Узбекистана» директор Микрофинансовой программы САБР Бурхонов Сухроб смог принять участие в этом представительном тренинге и посетить Королевство Бахрейн.
Тренинг был организован «Торгово-промышленной палатой» Королевства Бахрейн, которая и покрыла все затраты, связанные с данной поездкой.
На тренинге присутствовали участники  других стран: Пакистан, Афганистан, Узбекистан, ОАЭ, Кувейт, Бангладеш, Иордания, Малайзия, Аман, Саудовская Аравия, Судан, Таджикистан, Турция, Уганда, Йемен, Бахрейн.
Для проведения тренинга были приглашены международные консультанты в сфере микрофинансирования из Пакистана DrOzairAhmedHanafi(главный тренер) иIsrar-ul-HaqueChoudhry (фасилитатор).
Тренинг способствовал расширению связей в области микрофинансирования, обмену опытом, и информацией. Здесь Микрофинансовая программа Сабр представила свой опыт работы в сфере микрофинансирования в Узбекистане.