2011 yil 22-24 oktyabr kunlari Samarqand va Toshkent shaharlarida Ikkinchi Xalqaro xotin-qizlar biznes madaniyati forumi bo'lib o'tdi.
Forum tashkilotchilari: "SABR" Respublika ijtimoiy-iqtisodiy rivojlanish markazi (Samarqand, O'zbekiston), Xeyven Vulverxempton (Xaven Vulverxempton, Buyuk Britaniya), Ijtimoiy tashabbuslarni qo'llab-quvvatlash jamg'armasi (SISF), Respublika jamoat birlashmasi (RPO) ) "Ayollar assambleyasi", BMTning Taraqqiyot dasturi (BMTRD), O'zbekiston Savdo-sanoat palatasi (SSP), O'zbekiston Britaniya Kengashi.
Forum mavzusi: "Ijtimoiy tadbirkorlikni rivojlantirish: tajriba va strategiyalar".
Forum dasturi: biznes, fan, ta'lim, madaniyat, fuqarolik jamiyati institutlari va ommaviy axborot vositalarining ijtimoiy muammolarni hal qilishdagi faoliyati kabi sohalardagi muvaffaqiyatli misollarning taqdimotlari, shuningdek, O'zbekistonda ijtimoiy tadbirkorlikni rivojlantirish strategiyasi.
Forumning maqsadi: ikki mamlakat - O'zbekiston va Buyuk Britaniya o'rtasida biznes, ta'lim, madaniyat va fuqarolik sektori sohasidagi hamkorlikni rivojlantirish, O'zbekistonda ijtimoiy tadbirkorlikni rivojlantirish bo'yicha hamkorlik strategiyasini ishlab chiqish.
Ishtirokchilar: ayollar nodavlat notijorat tashkilotlari, ta'lim, madaniyat, biznes, bank tizimi, akademik va tahliliy doiralar vakillari, senatorlar, Oliy Majlisning har ikki palatasi deputatlari, muhim vazirliklar, O'zbekiston Xotin-qizlar qo'mitasi, ommaviy axborot vositalari vakillari, shuningdek mehmonlar Buyuk Britaniyadan, Rossiya, Yaponiya va Hindiston o'z sohalarida ijtimoiy tadbirkorlik bo'yicha mutaxassislardir.
Forum yakunlari bo'yicha ishtirokchilar ijtimoiy tadbirkorlik va ikki mamlakat xotin-qizlar harakatini rivojlantirish sohasida hamkorlik qilish bo'yicha hamkorlikni davom ettirishni taklif qilishdi.

22-24 октября 2011 года состоялся Второй Международный женский форум культуры бизнеса, который проходил в Самарканде и Ташкенте.
Организаторами Форума стали: Республиканский центр социально-экономического развития «САБР» (Самарканд, Узбекистан), The Haven Wolverhampton (Хэйвен Вулверхэмптон, Великобритания), Фонд Поддержки Социальных Инициатив (ФОПСИ), Республиканское Общественное Объединение (РОО) «Женское Собрание», Программа Развития ООН (ПРООН), Торгово-промышленная Палата Узбекистана (ТПП), Британский Совет Узбекистана.
Тема форума: «Развитие социального предпринимательства: опыт и стратегии».
В программе форума: презентации успешных примеров в таких сферах, как бизнес, наука, образование, культура, деятельность институтов гражданского общества и СМИ в решении социальных задач, а также стратегия развития социального предпринимательства в Узбекистане.
Цель Форума: развитие сотрудничества двух стран - Узбекистана и Великобритании в сферах бизнеса, образования, культуры и гражданского сектора, разработка стратегии сотрудничества по развитию социального предпринимательства в Узбекистане.
Участники: представители женских ННО, сфер образования, культуры, бизнеса, банковской системы, академических и аналитических кругов, сенаторы, депутаты обеих Палат Олий Мажлиса, представители ключевых министерств, комитета женщин Узбекистана, СМИ, а также гости из Великобритании, России, Японии и Индии, эксперты по социальному предпринимательству в своих сферах деятельности.
По итогам форума участники предложили продолжить партнерство по обмену опытом в сферах социального предпринимательства и сотрудничества в развитии женского движения двух стран.