2011 yil 22-24 oktyabr kunlari Samarqand va Toshkent shaharlarida Ikkinchi Xalqaro xotin-qizlar biznes madaniyati forumi bo'lib o'tdi.
Forum tashkilotchilari: "SABR" Respublika ijtimoiy-iqtisodiy rivojlanish markazi (Samarqand, O'zbekiston), Xeyven Vulverxempton (Xaven Vulverxempton, Buyuk Britaniya), Ijtimoiy tashabbuslarni qo'llab-quvvatlash jamg'armasi (SISF), Respublika jamoat birlashmasi (RPO) ) "Ayollar assambleyasi", BMTning Taraqqiyot dasturi (BMTRD), O'zbekiston Savdo-sanoat palatasi (SSP), O'zbekiston Britaniya Kengashi.
Forum mavzusi: "Ijtimoiy tadbirkorlikni rivojlantirish: tajriba va strategiyalar".
Forum dasturi: biznes, fan, ta'lim, madaniyat, fuqarolik jamiyati institutlari va ommaviy axborot vositalarining ijtimoiy muammolarni hal qilishdagi faoliyati kabi sohalardagi muvaffaqiyatli misollarning taqdimotlari, shuningdek, O'zbekistonda ijtimoiy tadbirkorlikni rivojlantirish strategiyasi.
Forumning maqsadi: ikki mamlakat - O'zbekiston va Buyuk Britaniya o'rtasida biznes, ta'lim, madaniyat va fuqarolik sektori sohasidagi hamkorlikni rivojlantirish, O'zbekistonda ijtimoiy tadbirkorlikni rivojlantirish bo'yicha hamkorlik strategiyasini ishlab chiqish.
Ishtirokchilar: ayollar nodavlat notijorat tashkilotlari, ta'lim, madaniyat, biznes, bank tizimi, akademik va tahliliy doiralar vakillari, senatorlar, Oliy Majlisning har ikki palatasi deputatlari, muhim vazirliklar, O'zbekiston Xotin-qizlar qo'mitasi, ommaviy axborot vositalari vakillari, shuningdek mehmonlar Buyuk Britaniyadan, Rossiya, Yaponiya va Hindiston o'z sohalarida ijtimoiy tadbirkorlik bo'yicha mutaxassislardir.
Forum yakunlari bo'yicha ishtirokchilar ijtimoiy tadbirkorlik va ikki mamlakat xotin-qizlar harakatini rivojlantirish sohasida hamkorlik qilish bo'yicha hamkorlikni davom ettirishni taklif qilishdi.

On October 22-24, 2011, the Second International Women's Forum of Business Culture was held in Samarkand and Tashkent.
The organizers of the Forum were: Republican Center for Socio-Economic Development "SABR" (Samarkand, Uzbekistan), The Haven Wolverhampton (Haven Wolverhampton, Great Britain), Fund for the Support of Social Initiatives (SISF), Republican Public Association (RPO) "Women's Assembly", Development Program UN (UNDP), Chamber of Commerce and Industry of Uzbekistan (CCI), British Council of Uzbekistan.
Forum topic: "Development of social entrepreneurship: experience and strategies."
The program of the forum: presentations of successful examples in such areas as business, science, education, culture, the activities of civil society institutions and the media in solving social problems, as well as a strategy for the development of social entrepreneurship in Uzbekistan.
The purpose of the Forum: development of cooperation between the two countries - Uzbekistan and the UK in the spheres of business, education, culture and civil sector, development of a cooperation strategy for the development of social entrepreneurship in Uzbekistan.
Participants: representatives of women's NGOs, education, culture, business, banking system, academic and analytical circles, senators, deputies of both Chambers of the Oliy Majlis, representatives of key ministries, the Women's Committee of Uzbekistan, the media, as well as guests from the UK, Russia, Japan and India are experts in social entrepreneurship in their respective fields.
Following the results of the forum, the participants proposed to continue the partnership for the exchange of experience in the fields of social entrepreneurship and cooperation in the development of the women's movement of the two countries.